Ostatnie dni października upłynęły w regionie łódzkim pod znakiem ciekawych, merytorycznych rozmów i eksperckich debat na ważne tematy gospodarcze, istotne z punktu rozwoju województwa.

Wszystko za sprawą organizowanego przez Województwo Łódzkie Europejskiego Forum Gospodarczego, które cyklicznie i na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez gospodarczych w kraju.

 

Mieliśmy wielką przyjemność być partnerem merytorycznym panelu „Fundusz Europejskie na stół”, podczas którego bezapelacyjnie potwierdziliśmy konieczność synergii pomiędzy nauką i biznesem. O swoich działaniach i planach na kolejne projekty badawczo-rozwojowe opowiedzieli zgromadzonym uczestnikom panelu dyrektorzy instytucji naukowych - prof. dr hab. Dorota Konopacka z Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, dr Radosław Dziuba z Sieci Badawczej Łukasiewicza – Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych, a o realnych możliwościach dofinansowania projektów ze środków I/II osi RPO WŁ zapewnił dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy Łukasz Stajuda.

W ramach trwającego EFG nie mogło również zabraknąć specjalnej gali dedykowanej najbardziej przedsiębiorczym podmiotom w naszym regionie - poznaliśmy nominowanych i laureatów konkursu Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego "Biznes na Plus".

Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że w kategorii "Projekt przyszłości", która dedykowana jest beneficjentom COP-u, tytuł lidera uzyskała firma Izodom 2000 Polska ze Zduńskiej Woli. Wśród nominowanych znaleźli się również Instytut Ogrodnictwa ze Skierniewic oraz Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi.

Przedstawiamy również zwycięzców w pozostałych kategoriach:
• W kategorii „Lider Innowacji” wygrała firma Neonica Polska z Łodzi.
• W kategorii „Eksportowy Produkt Roku” zwyciężyła spółka Jagoda JPS ze Skierniewic,
• Laury za „Debiut Roku” odebrała łódzka firma Arcybox.
• W kategorii „Świadomi w Biznesie - Nagroda Publiczności” zwycięzcą trafiła do Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.
• W kategorii „Biznes na PLUS Nagroda Zarządu Województwa Łódzkiego” wygrał skierniewicki Instytut Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy.
• Nagrodę Specjalną - za niezwykłe zaangażowanie i niesioną pomoc potrzebującym - otrzymał Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Brawa dla wszystkich nagrodzonych. Jesteście niesamowici. Życzymy Wam dalszych sukcesów.

Retransmisje paneli merytorycznych, odbywających się w ramach EFG będziecie mieć szanse wkrótce zobaczyć na stronie www.forum.lodzkie.pl