
- Jesteś właścicielem przedsiębiorstwa MŚP, chcesz rozwijać swój biznes i myślisz o tym, jak wzmocnić konkurencyjność swojej firmy?
- A może masz konkretny pomysł na produkt lub usługę i potrzebujesz wsparcia, gdyż obawiasz się, że twój zespół nie poradzi sobie z wyzwaniem prowadzenia projektu?
- Na hasło: badania, rozwój, innowacje, reagujesz: „to nie dla mnie!”, a pojęcia: zarządzanie rozwojem, I i II oś priorytetowa, Gospodarka Obiegu Zamkniętego są Ci obce?
- Chciałeś wiele razy skorzystać z Funduszy Europejskich, ale nigdy nie udało Ci się tego zrealizować?
Jeśli zaznaczyłeś choć jeden z punktów powyższej check-listy, to oznacza, że zaproszenie na panel kierujemy właśnie do CIEBIE.
Na panelu organizowanym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, uczestnicy będą mogli wysłuchać rozmowy, której uczestnikami będą właściciele przedsiębiorstw MŚP z województwa łódzkiego, beneficjenci Funduszy Europejskich oraz eksperci – teoretycy i praktycy zarządzania projektami z zakresu badań, rozwoju i innowacji, zarówno od strony biznesu, jak i jednostek naukowo-badawczych.
Porozmawiamy na nim o wyzwaniach, jakie stoją przed menadżerami innowacji oraz o sposobach skutecznego zarządzania rozwojem firmy. Spróbujemy opowiedzieć na pytanie: dlaczego Unia Europejska konsekwentnie upatruje rozwoju przedsiębiorstw MŚP i wzrostu ich konkurencyjności w badaniach i innowacjach? Czy jest to tylko pewna propozycja - alternatywa, czy raczej pewnik, który po prostu należy przyjąć? Udowodnimy, że każdy projekt i każdy proces da się ujarzmić, trzeba się tylko dobrze do tego przygotować. Rozważymy, czy kierunek Gospodarki Obiegu Zamkniętego, gospodarki zasoboszczędnej i efektywnej energetycznie, nie jest przypadkiem dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody z innowacjami. Może uda nam się odczarować też kilka, z pozoru trudnych, pojęć.
Przedstawimy jednocześnie kilka dobrych praktyk - doświadczenia naszych beneficjentów w realizacji projektów ekoinnowacyjnych. Będziemy mogli usłyszeć o biomasie - źródle energii (APS-Ekoinnowacje) oraz o skarpetkach z PET (fobya.com). Mamy nadzieję, że te przykłady będą dla słuchaczy najbardziej dobitnym dowodem, że innowacje są dla każdego.
Wśród ekspertów będziemy mogli usłyszeć Dyrektora Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, który posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze i wdrażaniu funduszy strukturalnych w Polsce, optymalizacji procesów biznesowych, a także komercjalizacji nowych produktów i usług. Na fotelu panelisty zasiądzie także dr hab. inż. Grzegorz Szymański, prof. PŁ, reprezentujący Wydział Organizacji i Zarządzania. Całość poprowadzi Tomasz Leszczyński - autor licznych ekspertyz, analiz oraz publikacji merytorycznych związanych z pozyskiwaniem i rozliczaniem funduszy europejskich, projektami, B+R oraz innowacyjnymi.
COP pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej, odpowiedzialnej za wdrażanie: I Osi Badania, rozwój i komercjalizacja wiedzy oraz II Osi Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.
W ramach I Osi wsparcie służy przede wszystkich zwiększeniu urynkowienia działalności badawczo-rozwojowej sektora nauki oraz wzrostowi liczby innowacyjnych przedsiębiorstw w regionie, a także upowszechnieniu współpracy sfery nauki i biznesu.
Zakres II Osi obejmuje dofinansowanie przedsięwzięć, przyczyniających się do ułatwienia przedsiębiorcom dostępu do wiedzy na temat rynku, innowacyjności i prowadzenia działalności gospodarczej, dostosowania otoczenia gospodarczego do potrzeb potencjalnych inwestorów, wzrostu poziomu handlu zagranicznego sektora MŚP, realizacji innowacyjnych inwestycji przez mikro, małe i średnie firmy, wpływających na zwiększenie konkurencyjności i rozwój przedsiębiorstw w województwie łódzkim.
UDZIAŁ W PANELU JEST BEZPŁATNY
Kiedy: 16 grudnia 2022 r., godz. 12:30 – 13:30,
Gdzie: Europejskie Forum Gospodarcze, Sala Velvet
Zapisy: https://forum.lodzkie.pl

Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego – BIZNES NA PLUS+
Kulminacyjną chwilą Europejskiego Forum Gospodarczego będzie coroczna uroczysta Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”. Stoi za nią idea nagradzania podmiotów budujących pozytywny wizerunek województwa łódzkiego i przyczyniających się do rozwoju gospodarczego regionu.
Centrum Obsługi Przedsiębiorczy jest Partnerem Nagrody, w sposób szczególny zaś kategorii: „Łódzkie Zaprogramowane na Przyszłość”. Jest to nagroda dedykowana beneficjentom dotacji unijnych (przyznawanych w ramach I i II osi priorytetowych RPO WŁ na lata 2014-2020 wdrażanych przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi), którzy podpisali umowy w latach 2014-2020. Pod uwagę brane są projekty, które stawiają na innowacyjne przedsięwzięcia, wytyczają kierunki dla badań, rozwoju i komercjalizacji wiedzy, a w konsekwencji mają wpływ na wzrost konkurencyjności gospodarki naszego regionu. W ramach tej kategorii nominowani i nagradzani są beneficjenci funduszy unijnych i ich innowacyjne produkty, technologie czy usługi, które zmieniają otaczającą nas rzeczywistość, stają się wizytówką województwa łódzkiego i świadczą o ogromnym potencjale naszej regionalnej przedsiębiorczości.