Za nami kolejna edycja Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi, na którym mają okazję spotkać się i wymienić doświadczenia głównie przedstawiciele środowisk biznesowych. Kulminacją dwudniowego programu była Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego “Biznes na PLUS”, której głównym celem jest promocja oraz wyróżnienie najbardziej aktywnych i obiecujących przedsiębiorstw z regionu łódzkiego. W tym roku gościem specjalnym Gali był premier RP Mateusz Morawiecki.

Mieliśmy w tym swój udział. W tym roku w kategorii "Projekt przyszłości" nominowanymi byli beneficjenci Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Pod uwagę brano projekty badawcze, które stawiają na innowacyjne przedsięwzięcia, wytyczają kierunki dla badań, rozwoju i komercjalizacji wiedzy, a w konsekwencji mogą mieć wpływ na wzrost konkurencyjności gospodarki naszego regionu.
Tegoroczni nominowani to:

  • KODEGENIX Sp. z o.o. , za projekt pn. „Opracowanie innowacyjnej technologii modelowania oraz automatyzacji konfiguracji infrastruktury ICT.” Nasz zwycięzca, wielkie gratulacje!

  • GORSENIA Sp. z o.o. za projekt pn. „Prace badawczo rozwojowe nad idealnym strojem treningowym dla tancerek.”

  • ZPOW AGROS NOVA Sp. z o.o. Sp.k. za projekt pn. „Opracowanie innowacyjnych metod wytwarzania przetworów pomidorowych w oparciu o naturalne składniki.”

Gratulacje należą się również wszystkim nagrodzonym w pozostałych kategoriach konkursowych: FIRMA BRACIA URBANEK ANDRZEJ I JACEK URBANEK s.j. - w kategorii Najlepsza Firma Roku, NEONICA POLSKA Sp. z o.o. - w kategorii Eksportowy Produkt Roku, DELIA COSMETICS Sp. z o.o. – w kategorii Edukacja dla Biznesu oraz DE LA FOTTA, która otrzymała Nagrodę Publiczności w kategorii Świadomi w Biznesie.
Europejskie Forum Gospodarcze to dziesiątki paneli, poświęconych najnowszym inicjatywom, które dzieją się w tej szerokiej dziedzinie jaką jest gospodarka. Cieszymy się, że panele poświęcone funduszom europejskim, w tym nasz pt. „Patent na spełnianie marzeń”, spotkały się z tak dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w wykorzystaniu środków wspólnotowych. Tym samym, dziękujemy serdecznie za współpracę przy panelu naszym beneficjentom, firmom: LIV CARE TECHNOLOGY Sp. z o.o., POLFARMEX S.A., TECHNOLOGIE GALWANICZNE Sp. z o.o., VIMAX oraz PAFANA.S.A.