Nowy konkurs dla poddziałania 2.3.1 Innowacje w MŚP to propozycja dla przedsiębiorców z sektora MŚP (oraz ich partnerstw) zainteresowanych:

  • wdrożeniem wyników prac B+R;
  • wdrożeniem innowacyjnych produktów, procesów wytwarzania produktów lub świadczenia usług, w tym ekoinnowacji. Dodatkowym efektem projektu może być wprowadzenie nowych rozwiązań organizacyjnych lub marketingowych, jednak te rodzaje innowacji nie będą podlegały finansowaniu i ocenie.

Wnioskodawcy chcący wziąć udział w konkursie muszą wiedzieć, że wdrażane w ramach projektu innowacyjne rozwiązanie nie może być stosowane w województwie łódzkim, ewentualnie może być stosowane nie dłużej niż 3 lata. Dodatkowo, co ważne, projekty powinny być realizowane na terenie województwa łódzkiego.

Czasu na złożenie projektu jest dość sporo ponieważ nabór wniosków rusza 1 marca 2021 r., a kończy 30 kwietnia 2021 r.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 7 mln zł.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu:

  • dla wydatków objętych regionalną pomocą inwestycyjną maksymalna intensywność regionalnej pomocy inwestycyjnej wynosi 35% i może zostać zwiększona o dodatkowe 10 punktów w przypadku ubiegania się o dofinansowanie średniego przedsiębiorstwa lub o 20 punktów procentowych - w przypadku ubiegania się o dofinansowanie mikro- i małego przedsiębiorstwa.
  • dla wydatków na przygotowanie projektu intensywność udzielanej pomocy de minimis wynosi maksymalnie 85% wydatków kwalifikowalnych na przygotowanie projektu.

Maksymalna kwota dofinansowania projektu ani minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych – nie zostały w konkursie określone.

Pełna dokumentacja konkursowa dostępna jest TUTAJ.

Wkrótce opublikujemy dodatkowe materiały informacyjne ułatwiające w aplikowaniu w konkursie wraz z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania do dokumentacji konkursowej.

Konsultacji, informacji oraz wyjaśnień Wnioskodawcom w sprawach dotyczących konkursu udziela Zespół Promocji, Informacji i Komunikacji w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy telefonicznie pod numerem: (42) 230 15 55/56 lub składając zapytanie za pomocą poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.., a także za pośrednictwem narzędzia czater dostępnego na stronie www.cop.lodzkie.pl.