Drodzy PRZEDSIĘBIORCY!
Dostajemy od Was wiele pytań nt. dostępu do systemu SL 2014.
Codziennie nadawane są Wam nowe uprawnienia do systemu, a ponieważ jest to proces niezautomatyzowany to wiąże się również z odpowiednim czasem potrzebnym na prawidłowe wykonanie tego zadania po naszej stronie. Zdarzają się również sytuacje, że uprawnienia są już Wam nadane, jednak nie macie na ten temat wiedzy

Przypominamy:
🔹 dokładnie sprawdźcie swoją pocztę elektroniczną we wszystkich folderach i upewnijcie się czy nie otrzymaliście maila z adresu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
🔹 zweryfikujcie informacje na temat danych osoby, którą wskazaliście we wniosku o nadanie uprawnień do SL (to dokument składany do COP wraz z innymi dokumentami niezbędnymi do podpisania umowy). Na adres mailowy właśnie tej osoby został lub zostanie przesłany dostęp do systemu. Upewnijcie się również czy nie ma tzw. „literówki” w podanym adresie mailowym, jeśli zauważyliście taki błąd poinformujcie nas o tym np. poprzez przesłanie maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
🔹 adres logowania do systemu SL to: https://sl2014.gov.pl/FLogin/Flogin.aspx należy wybrać pierwszą opcję logowania tj. LOGIN.gov.pl, następnie osoba upoważniona we wniosku o nadanie uprawnień SL ma możliwość zalogowania się do systemu przez profil zaufany (taką możliwość posiadają osoby, którym COP wcześniej nadał uprawnienia).

Chcielibyśmy również podzielić się z Wami wiedzą na temat najczęściej pojawiających się błędach w składanych wnioskach o płatność:

  1. Data podpisania umowy – jest to data złożenia podpisu na umowie o dofinansowanie przez Wnioskodawcę;
  2. Liczba etatów we wniosku o płatność powinna być tożsama z liczbą etatów wskazanych we wniosku o dofinansowanie;
  3. Okres realizacji projektu co do zasady we wszystkich projektach będzie taki sam tj. od 01.11.2020 r.– 31.01.2021 r.;
  4. Deklaracje z ZUSU należy złożyć za miesiąc wrzesień 2020 r.;
  5. W sytuacji przebywania na zwolnieniu lekarskim (zarówno właściciela firmy jak i pracowników) należy pamiętać o dołączeniu do wniosku deklaracji ZUS RSA;