Termin składania wniosków
Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 27 grudnia 2018 r., a kończy 15 lutego 2019 r.
Miejsce składania wniosków
Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
Zespół Konsultantów
ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź
Sposób składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w dni robocze, w godzinach pracy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy lub przesłać na adres Instytucji wskazany powyżej.
Wniosek o dofinansowanie należy przygotować zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie i złożyć w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym (np. płycie CD-R/DVD). Do wniosku o dofinansowanie zapisanego na nośniku elektronicznym musi być załączone sporządzone w wersji papierowej Oświadczenie wnioskodawcy dotyczące złożenia wniosku o dofinansowanie w wersji elektronicznej, podpisane przez Wnioskodawcę lub osobę upoważnioną do jego reprezentowania.
Formularz wniosku o dofinansowanie wraz z instrukcją jego wypełniania został udostępniony na stronie internetowej: www.cop.lodzkie.pl; www.funduszeeuropejskie.gov.pl.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
Konkurs skierowany jest do typów beneficjentów:
- Mikro, małe, średnie przedsiębiorstwo (MŚP).
W ramach konkursu dopuszcza się realizację projektów partnerskich w rozumieniu art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (ustawa wdrożeniowa).
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje typ projektu:
- wdrożenie nowego modelu biznesowego poprzez np. udział przedstawicieli beneficjenta w imprezach targowo-wystawienniczych zagranicznych lub krajowych o charakterze międzynarodowym, wyszukiwanie i dobór partnerów biznesowych na rynku docelowym; działania wdrożeniowe muszą wynikać ze strategii biznesowej w zakresie internacjonalizacji przedsiębiorstwa.
Kryteria wyboru projektów
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania II.2.1: Modele biznesowe MŚP (typ projektu: wdrożenie nowego modelu biznesowego) przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020.
Procent dofinansowania projektu
1. W ramach niniejszego konkursu Beneficjentom może być udzielana pomoc publiczna lub pomoc
de minimis na podstawie:
a) rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 września 2015 r. w sprawie udzielania pomocy mikroprzedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorcom na usługi doradcze oraz udział w targach
w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020 (Dz. U. z 2015 r., poz. 1417);
b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2015 r., poz. 488).
2. Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych wynosi:
a) w przypadku pomocy de minimis udzielanej Wnioskodawcy wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych objętych pomocą de minimis;
b) w przypadku pomocy na usługi doradcze na rzecz MŚP oraz pomocy na udział MŚP w targach udzielanej Wnioskodawcy wynosi 50% kosztów kwalifikowalnych.
3. Maksymalna kwota dofinansowania projektu – 500 000,00 PLN.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 21 653 500 zł (słownie: dwadzieścia jeden milionów sześćset pięćdziesiąt trzy tysiące pięćset złotych).
Zasady konkursuOgłoszenie o konkursie
Regulamin konkursu
Kryteria wyboru projektów
Wykaz Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji Województwa Łódzkiego oraz wynikających z nich nisz specjalizacyjnych
Zasady kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (EFRR) – załącznik nr 5 do SZOOP RPO WŁ
Wniosek o dofinansowanie z załącznikamiWzór wniosku o dofinansowanie cz. I
Wykres Gantta
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie
Wzór wniosku o dofinansowanie cz. II
Analiza ekonomiczno-finansowa
Oświadczenie wnioskodawcy dot. złożenia wniosku o dofinansowanie w wersji elektronicznej
Oświadczenia partnerów – w przypadku realizacji projektu partnerskiego
Umowa o dofinansowanieWzór umowy o dofinansowanie
Załącznik nr 3 do umowy o dofinansowanie – Oświadczenie dotyczące danych osobowych
Lista dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie
Wzory dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie
Dokumenty dodatkoweDokumenty dodatkowe do wniosku
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
W przypadku negatywnej oceny projektu Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku o dofinansowanie w zakresie spełnienia kryteriów wyboru projektu. Do procedury odwoławczej stosuje się przepisy Rozdziału 15 Procedura odwoławcza ustawy wdrożeniowej.
Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w Regulaminie konkursu.
Pytania i odpowiedzi
Konsultacji, informacji oraz wyjaśnień Wnioskodawcom w sprawach dotyczących konkursu udziela Zespół Konsultantów w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, w dni robocze w godzinach pracy IP, po ustaleniu terminu konsultacji. Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem: (42) 230 15 55 oraz składając zapytanie za pomocą poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Materiały ze spotkania - 24.01.2018
Pytania i odpowiedzi - spotkanie 24.01.2018
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania II.2.1 przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020.