Uwaga: w przypadkach określonych w Regulaminie konkursu (§ 7 ust. 9) IP doręcza korespondencję za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy wskazany we wniosku o dofinansowanie w polu „Osoba upoważniona do kontaktu w sprawach projektu”. Terminy określone w wezwaniach / informacjach liczone są od dnia następującego po dniu wysłania wiadomości e-mail.
Komunikat w sprawie publikacji zapytań ofertowych
Najczęściej popełniane przez Beneficjentów błędy w zakresie udzielania zamówień
Termin składania wniosków
Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 28 lutego 2018 r., a kończy 13 kwietnia 2018 r.
Miejsce składania wniosków
Centrum Obsługi Przedsiębiorcy
Zespół Konsultantów
ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź
Sposób składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w dni robocze, w godzinach pracy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy lub przesłać na adres Instytucji wskazany powyżej.
Wniosek o dofinansowanie należy przygotować zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie i złożyć w wersji papierowej w formacie A4, w jednym egzemplarzu oraz w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym (np. płycie CD-R/DVD) w wersji tożsamej z wersją papierową.
Szczegółowe zasady składania wniosków o dofinansowanie są dostępne w Regulaminie konkursu.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
Konkurs skierowany jest do typów beneficjentów wymienionych w pkt 10 opisu Poddziałania II.1.1 zamieszczonego w SZOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 6 ust. 1 Regulaminu konkursu, tj.:
- jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Konkurs obejmuje typ projektu wymieniony w pkt 9 opisu Poddziałania II.1.1 zamieszczonego w SzOOP RPO WŁ 2014-2020 oraz w § 5 ust. 4 Regulaminu konkursu tj.:
- kompleksowe przygotowanie terenu inwestycyjnego dostosowane do potrzeb potencjalnych inwestorów.
Kryteria wyboru projektów
Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania II.1.1 przyjęte przez Komitet Monitorujący RPO WŁ 2014-2020 znajdują się w Załączniku nr 3 do SzOOP RPO WŁ 2014-2020.
Procent dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania projektu środkami EFRR w ramach RPO WŁ 2014-2020 wynosi 85% wydatków kwalifikowalnych (w przypadku projektów objętych pomocą publiczną lub pomocą de minimis poziom dofinansowania wynikać będzie z odrębnych przepisów prawnych).
W przypadku projektów rewitalizacyjnych maksymalny poziom dofinansowania całkowitego wynosi 86 % wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu (środki UE + ewentualne współfinansowanie z budżetu państwa lub innych źródeł), z zastrzeżeniem, że w przypadku projektów, w których wszystkie wydatki kwalifikowalne objęte są pomocą publiczną lub pomocą de minimis lub odnoszą się do generowania dochodu w rozumieniu art. 61 rozporządzenia ogólnego, dofinansowanie udzielone będzie wyłącznie ze środków UE na poziomie nie wyższym niż 85% i z uwzględnieniem odrębnych przepisów prawnych.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 41 808 000,00 zł (słownie: czterdzieści jeden milionów osiemset osiem tysięcy złotych 00/100).
Zasady konkursu
Ogłoszenie o konkursie
Regulamin konkursu
Kryteria wyboru projektów
Oświadczenie o zgodności elektronicznej wersji wniosku o dofinansowanie i załączników ze stanem faktycznym i prawnym
Zasady przygotowania Studium Wykonalności
Wykaz Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji Województwa Łódzkiego oraz wynikających z nich nisz specjalizacyjnych
Zasady kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (EFRR) – załącznik nr 5 do SZOOP RPO WŁ
Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami
Wzór wniosku o dofinansowanie
Budżet projektu
Harmonogram Projektu - Wykres Gantta
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie
Formularz dotyczący występowania pomocy publicznej
Oświadczenia partnerów – w przypadku realizacji projektu partnerskiego
Zapotrzebowanie MŚP na teren inwestycyjny
Analiza w zakresie wyczerpania limitu dostępnej powierzchni terenów inwestycyjnych/ niepowielania dostępnej infrastruktury
Oświadczenie dotyczące przeznaczenie uzbrajanych terenów inwestycyjnych wyłącznie pod działalność MŚP
Analiza zgodności projektu z polityką ochrony środowiska
Umowa o dofinansowanie
Wzór umowy o dofinansowanie
Lista dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie
Wzory dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie
„Wniosek o dofinansowanie projektu” należy sporządzać z uwzględnieniem następujących dokumentów:Dokumenty dodatkowe do wniosku
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
W przypadku negatywnej oceny projektu Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku o dofinansowanie w zakresie spełnienia kryteriów wyboru projektu. Do procedury odwoławczej stosuje się przepisy Rozdziału 15 Procedura odwoławcza ustawy wdrożeniowej.
Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w Regulaminie konkursu.
Pytania i odpowiedzi
Konsultacji, informacji oraz wyjaśnień wnioskodawcom w sprawach dotyczących konkursu udziela Zespół Konsultantów w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, w dni robocze w godzinach pracy IP, po ustaleniu terminu konsultacji. Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem: (42) 230 15 55 lub składając zapytanie za pomocą poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Materiały ze szkolenia 13.02.2018
Pytania i odpowiedzi do konkurs u część I
Pytania i odpowiedzi do konkurs u część II